SLOŽENÍ:

Mgr. Libuše Jandová
jandova(zavináč)zsroznov.cz

pondělí 10.50 – 11.40, 12.45 – 13.30
středa 15.00 – 16.00 (pro rodiče po předchozí telefonické domluvě)
pátek 10.00 – 10.45
METODIK PREVENCE
Mgr. Hana Skolková
skolkova(zavináč)zsroznov.cz

pondělí 10.00 – 10.45
pátek 10.00 – 11.30
pondělí 13.30 – 15.00 (pro rodiče po předchozí telefonické domluvě)
SPECIÁLNÍ PEDAGOG
Mgr. Hana Kloudová
kloudova(zavináč)zsroznov.cz

pondělí 9.30 – 15.30
úterý 7.00 – 13.30
středa 7.00 – 13.30
čtvrtek 8.30 – 15.00
pátek 7.00 – 13.30
ČINNOSTI
– podpora zdravého klimatu ve školních třídách
– prevence školní neúspěšnosti a sociálně nežádoucích jevů- kariérové poradenství
– integrace žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných
– včasná intervence při aktuálních problémech u jednotlivých žáků a třídních kolektivů
– prohloubení spolupráce a komunikace mezi školou a rodiči
– kariérové poradenství a poradenská pomoc při rozhodování žáků o vzdělávání a další
profesní dráze
– integrace poradenských služev poskytovaných školou se službami školských poradenských zařízení (zejm. pedagogicko-psychologické poradny, speciálně pedagogická centra, střediska výchovné péče) a s úřady práce.
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY

VYSVĚTLIVKY k tiskopisům přihlášek
prezentace pro rodiče vycházejících žáků ze dne 15.10.2018 – téma PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Uchazeč (nebo zákonný zástupce nezletilého uchazeče) podává přihlášku do denní formy vzdělávání na střední škole řediteli střední školy do 1. března 2019. V případě, že uchazeč podává přihlášku do oborů vzdělání s talentovou zkouškou, je termín odevzdání přihlášky do 30. listopadu 2018.

Jednotné přijímací zkoušky se konají
12. a 15. dubna 2019 (čtyřleté obory vzdělání),
16. a 17. dubna 2019 (šestiletá a osmiletá gymnázia).

Každý uchazeč může jednotnou zkoušku konat dvakrát, v prvním stanoveném termínu ve škole uvedené na přihlášce v prvním pořadí, ve druhém stanoveném termínu ve škole uvedené na přihlášce ve druhém pořadí. Přípravu zadání testů jednotné zkoušky, jejich distribuci a zpracování a hodnocení výsledků testů zajišťuje Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání (dále jen „Centrum“). Uchazeč, který pro vážné důvody nemůže přijímací zkoušky konat v řádném termínu a svoji neúčast písemně nejpozději do 3 dnů omluví řediteli školy, ve které měl zkoušky konat, koná zkoušku v náhradním termínu.
Náhradní termín pro konání jednotných zkoušek je stanoven na 13. a 14. května 2019.

ZÁPISOVÉ LÍSTKY obdržÍ zákonní zástupci od výchovného poradce v průběhu měsíce ledna, února. Zápisový lístek je nutné vyplnit a odevzdat na střední škole do 10 dnů od přijetí – od vyhlášení výsledků přijímacího řízení. (najdete na internetu nebo v budovách středních škol)
Jak SPRÁVNĚ VYPLNIT ZÁPISOVÝ LÍSTEK – vyplnit jméno a příjmení zákonného zástupce, vyplnit na školní rok 2018/2019, vzor ZDE
V případě ztráty zápisového lístku nebo jeho chybného vyplnění, musí rodič co nejdříve požádat o nový. Je nutné vyplnit žádost a doručit ji výchovnému poradci – zde žádost o nový zápisový lístek

SPECIFICKÉ VÝVOJOVÉ PORUCHY UČENÍ
Specifické vývojové poruchy učení (dyslexie, dysgrafie, dysortografie, dyskalkulie)
se mohou u dětí vyskytovat samostatně, ale častěji tvoří komplex poruch.
Často se také vyskytují v kombinaci se syndromem lehké mozkové dysfunkce, který bývá v současnosti označován jako
syndrom poruchy pozornosti nebo syndrom poruchy pozornosti spojený s hyperaktivitou.

Rodiče musí podat žádost řediteli školy o povolení individuálního vzdělávacího plánu.
formulář žádosti

Spolupracující instituce

název/jméno telefon adresa web/e-mail
Pedagogicko-psychologická poradna 387 314 506
Nerudova 59
370 04 České Budějovice
www.pppcb.cz
poradna.info@pppcb.cz
SPC Týn nad Vltavou 385 731 724 Sakařova 342 375 01, Týn nad Vltavou
SPECIFICKÉ VÝVOJOVÉ PORUCHY CHOVÁNÍ

Poruchami chování v dětství a adolescenci trpí 6 až 16 % hochů a 2 až 9 % pro dívek.
Konkrétně se může jednat o:

• agresivní chování k lidem nebo zvířatům
  • závažné ničení majetku
  • podvádění a krádeže
  • závažné porušování pravidel

Zvláště alarmující je následující skutečnost – prognóza dětí a adolescentů s touto diagnózou: více jak polovina z nich vykazuje v dospělosti závažné psychické poruchy až po psychózy!

Spolupracující instituce

název/jméno telefon adresa web/e-mail
Středisko výchovné péče 386 355 888 Dukelská 23
381 01 Český Krumlov