SLOŽENÍ:

VÝCHOVNÝ PORADCE
Mgr. Alena Latková
latkova(zavináč)zsroznov.cz

pondělí 14.00 – 15.30 (pro rodiče po předchozí telefonické domluvě)
úterý 8.55 – 9.30
čtvrtek 10:00 – 13:30 (kariérové poradenství)
pátek  8.00 – 8.45
METODIK PREVENCE
Mgr. Hana Skolková
skolkova(zavináč)zsroznov.cz

pondělí 14.00 – 15.30 (pro rodiče po předchozí telefonické domluvě)
úterý 10.00 – 10.45
pátek 8.00 – 8.45
SPECIÁLNÍ PEDAGOG

Mgr. Hana Kloudová
kloudova(zavináč)zsroznov.cz

pondělí 7.00 – 13.30
úterý 10.00 – 16.00
středa 7.00 – 13.30
čtvrtek 7.00 – 13:30
pátek 7.00 – 13.30
ČINNOSTI
– podpora zdravého klimatu ve školních třídách
– prevence školní neúspěšnosti a sociálně nežádoucích jevů- kariérové poradenství
– integrace žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a žáků nadaných
– včasná intervence při aktuálních problémech u jednotlivých žáků a třídních kolektivů
– prohloubení spolupráce a komunikace mezi školou a rodiči
– kariérové poradenství a poradenská pomoc při rozhodování žáků o vzdělávání a další
profesní dráze
– integrace poradenských služev poskytovaných školou se službami školských poradenských zařízení (zejm. pedagogicko-psychologické poradny, speciálně pedagogická centra, střediska výchovné péče) a s úřady práce.
PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ NA STŘEDNÍ ŠKOLY
informace k přijímacímu řízení:
CERMAT

ZÁPISOVÉ LÍSTKY obdrží zákonní zástupci od výchovného poradce do konce března 2023. Zápisový lístek je nutné vyplnit a odevzdat na střední škole do 10 dnů od přijetí – od vyhlášení výsledků přijímacího řízení. (najdete na internetu nebo v budovách středních škol)
Jak SPRÁVNĚ VYPLNIT ZÁPISOVÝ LÍSTEK –  školu a obor,  podpisy zákonného zástupce a žáka, vzor ZDE
V případě ztráty zápisového lístku nebo jeho chybného vyplnění, musí rodič co nejdříve požádat o nový. Je nutné vyplnit žádost a doručit ji výchovnému poradci – zde žádost o nový zápisový lístek

JAK VYBRAT ŠKOLU A PŘIPRAVIT SE NA PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Pomoci vám mohou internetové portály:

ATLAS ŠKOLSTVÍ
INFOABSOLVENT
STŘEDNÍ ŠKOLY
SPECIFICKÉ VÝVOJOVÉ PORUCHY UČENÍ

Rodiče musí podat žádost řediteli školy o povolení individuálního vzdělávacího plánu.
formulář žádosti

Spolupracující instituce

název/jméno telefon adresa web/e-mail
Pedagogicko-psychologická poradna 387 314 506