Rozloučení 9.A (2020/2021)

Třídní proslov 9.A

Vážená paní ředitelko, vážená paní zástupkyně, vážení učitelé a milí žáci,

dnes je pro nás, žáky 9. ročníků, velmi významný den. Sešli jsme se tu dnes, abychom se s Vámi rozloučili a poděkovali Vám za několik krásných a určitě nezapomenutelných 9 let na základní škole. Někteří si to možná ještě neuvědomují, ale už spolu nikdy nezasedneme do lavic, nezasmějeme se nevtipným vtipům a neopíšeme si od sebe domácí úkoly nebo písemné práce.

Ještě nedávno jsme byli malí vystrašení prvňáčci, co se těšili do té „velké školy“, plni očekávání a představ, jaké nové věci se naučíme. Naše první paní učitelka byla Eva Hejnová, které patří snad největší dík za to, že měla tu svatou trpělivost, učit malé a nezbedné dětičky písmenka, násobilku, sčítání a odčítání a spoustu dalších věcí, bez kterých bychom se dnes jen těžko obešli.

S paní učitelkou jsme prožili nádherné 3 roky. Pak přišla 4. třída a s ní i naše další paní učitelka Alena Latková. Přibyly nám další učitelé, kteří nám začali rozšiřovat obzory našeho dětského světa, který jsme museli opustit i když se některým z nás nechtělo. V páté třídě nám odešli někteří spolužáci na gymnázia, takže naši partu opustili lidé, na které jsme se mohli spolehnout a byli nedílnou součástí naší třídy.

Na druhém stupni nám ale přibili noví kamarádi a naše parta se dala znovu dohromady. Získali jsme nového pana učitele, který s námi doslova přetrpěl 4 roky. Ačkoliv to s námi občas neměl lehké, myslíme si, že nás měl dokonce i rád.

V sedmé třídě přišel lyžařský výcvik, který jsme si všichni užili a určitě bychom si ho s chutí prožili znovu.

Velké díky patří také paní učitelce Petře Adamčíkové, která nás provázela češtinou během nejhorších časů. Coronavirus nás nečekaně překvapil a převrátil nám naše doposud klidné životy. Distanční výuku jsme ze začátku šťastně uvítali, avšak později nám začalo docházet, že tato forma učení nám nevyhovuje. V září roku 2020 jsme si uvědomili, že to nejtěžší teprve nastává.

Příprava na příjímací zkoušky se zprvu zdála jednoduchá, ale postupem času se ukázalo, že boj, který povedeme nebude snadný. Nakonec to pro většinu z nás dopadlo dobře, a proto bychom chtěli popřát štěstí i žákům, kteří budou psát přijímačky v příštích letech.

Loučí se s Vámi 9.A