PROJEKT „ČESKÁ REPUBLIKA“

Vlastivědnou část „Putování po České republice“ jsme v 5. třídách zakončili projektem „Česká republika“. Jeho cílem bylo systemizace a opakování znalostí, které děti v průběhu roku načerpaly o naší zemi.

V 5.A se děti rozdělily do skupin a každá pracovní skupina měla za úkol seznámit ostatní spolužáky s vybraným krajem naší vlasti.

Výsledné práce byly jako obvykle velice pestré: od kartónů polepených vytištěnými informacemi a fotografiemi, přes doma pečlivě připravené powerpointové prezentace i v průběhu dopoledne vyrobené knihy, až po trojrozměrné modely významných staveb a objektů. Na řadu přišly dokonce i ochutnávky typických krajových potravin.

Českou republiku děti obrazně tímto způsobem procestovaly od severu k jihu a od západu na východ.

fotogalerie

 

Datum: