Letní olympiáda dětí a mládeže

Ve dnech 26. – 30.6.2022 proběhla letní olympiáda dětí a mládeže v Olomouci. Sešli se zde zástupci všech 14 krajů a bojovali o cenné kovy v různých sportovních disciplínách. Jedná se o akci pro mládež, která se koná každé dva roky. Akce připomíná olympiádu, tak jak ji známe. Slavnostní nástup, zapálení ohně, každodenní vyhlašování výsledků a předávání medailí na podiu a závěrečný ceremoniál.

Z naší školy se zúčastnili tito žác:
Tomáš S. a Martin N .- volejbal 1.místo.
Aneta Č. – florbal, 7.místo,
Tereza B. – gymnastika, 8.místo ve finále prostných, 10.místo víceboj družstev,
Laura V. – atletika, sprint 60m – 10.místo, skok daleký 16.místo,
Adam V. – fotbal 13.místo.

Všem sportovcům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů při dalších soutěžích. V roce 2024 se bude olympiáda konat v Českých Budějovicích a okolí.
Videa a zajímavosti na najdete na těchto stránkách.
Olympiáda dětí a mládeže | Český olympijský tým

fotogalerie