Žák naší školy vyhrál MČR v boxu

“ Boxuji za BOX CLUB TÁTY NĚMCE ČESKÉ BUDĚJOVICE .

Club funguje už 11 let. Sice boxuji teprve 3 roky, ale už jsem stihnul vyhrát Mistrovství České republiky v boxu ve váze do 80 Kg v kategorie Kadet, která je do 16 let.
Abyste se mohli účastnit na MČR, musíte vyhrát minimálně deset zápasů v řadě.
Když vyhrajete první místo, postupujete do reprezentačního týmu ČR a jezdíte do zahraničí reprezentovat ČR. Třeba do Polska, Slovenska, Rakouska, Italie.   Zahraniční turnaje se většinou skládají z 2 až 3 zapasu za víkend.
Minulý víkend jsem jel na Slovensko s reprezentačním týmem a boxovali jsme proti Mistrům Slovenské republiky. Většina z nás vyhrála zlato; celkově nás bylo 5 prvních míst, 6 druhých míst a 3 třetí místa. Za tři týdny nás čeká Rakousko, kde bude mezinárodní turnaj –  to znamená, že tam pojedou závodníci z jiných zemí. Zápasy se losují náhodně počítačem a zápasí se stylem pavouka.
Mistrovství Evropy se koná v Monze v Itálii  27. září.  Za první místo je 6000 euro, za druhé místo je 4000 euro a za třetí místo je 2000eur.
Abyste postoupili do Itálie a mohli se účastnit Mistrovství Evropy, musíte vyhrát všechny zahraniční turnaje.“

Kristínek O.  (žák 9. třídy)