Žákyně a žáci z L. Kuby byli úspěšní v okresním kole Poháru rozhlasu. Mladší žákyně dokonce postoupily a v kraji skončily druhé   

Mladší i starší žákyně a žáci ze ZŠ a MŠ L. Kuby mají za sebou velmi úspěšný sportovní týden. Celkem čtyři družstva reprezentovala svou školu na Poháru rozhlasu, tradiční školní atletické soutěži, jejíž okresní kolo zavítalo první květnový týden i na Sokolský ostrov do Českých Budějovic.   

Už v pondělí 3. května se o body a postup do krajského kola popraly týmy starších žáků a žákyň z 8. a 9. ročníků. Skvělým výkonem na 60 m sprint se blýskl Oldřich M., který proťal cílovou pásku jen těsně nad hranicí osmi vteřin v čase 8,08 a doběhl si pro 8. místo. Parádní výkon předvedl na vytrvalecké trati 1500 m Matěj Š., který skončil 5. v čase 4:59,6. V technických disciplínách se zadařilo například Elišce P., která se na skoku vysokém díky svému výkonu 1,34 m umístila jen těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Excelentní výkon předvedl také Oliver K. na vrhu koulí, kde s přehledem zvítězil, a to hodem o délce úctyhodných 12,61 m. Neméně kvalitní výkon předvedl také Matyáš S. , jenž hodil 10,86 m a umístil se tak na 2. místě hned za Oliverem K.. Tyto dobré výkony dopomohly týmu starších žáků k celkovému 2. místu. Těsně jim tak unikl postup do krajského kola.

Mladší žákyně postoupily do krajského kola

Hned ve středu se utkala i družstva mladších žáků 7. a 8. tříd a skvělé výkony padaly napříč všemi disciplínami. Na sprinterské trati 60 m se nejlépe dařilo Anežce N., která si se svým výkonem 9,02 vteřin zajistila 2. místo ve svém rozběhu, což poté stačilo na konečné 5. místo v celkovém hodnocení. Jen těsně pod hranicí stupňů vítězů doběhl také vytrvalec Miloslav S., který s časem 3:18 na trati 1000 m obsadil 4. místo a získal tak mnoho cenných bodů do celkového pořadí. 

Na konto L. Kuby připsala cenné body také štafeta mladších žákyň na trati 4×60 m ve složení Š., N. ,V., Š.. Děvčata se díky kvalitnímu týmovému výkonu umístila na 2. příčce. V těsném závěsu pak na 5. pozici finišovala i druhá štafeta L. Kuby ve složení B., M., B. a Č. 

Další body vybojovala pro tým děvčat Nikola K., která ve skoku vysokém obsadila 2. místo. To, že ve skocích jsou žáci z L. Kuby přinejmenším okresní špička, potvrdil i Martin F. Ten ve skoku dalekém doletěl až do vzdálenosti 4,9 m a bral body za skvělé 2. místo. Roli favorita poté potvrdila ve stejné disciplíně i Laura V., která bezchybným výkonem 4,7 m doslova ovládla dálkařskou soutěž mezi mladšími žákyněmi. Technické disciplíny uzavřel hod kriketovým míčkem. Zde předvedl velmi kvalitní výkon Marek H., když poslal svůj hod až na hranici 60 m a skončil na 4. pozici. Stejné umístění, ale s hodem o délce 41,8 m si zajistila Ester M.. 

Děvčata byla druhá v kraji

Díky těmto úspěchům se podařilo oběma družstvům obsadit v celkovém bodovém hodnocení medailové umístění. Chlapci skončili druzí a děvčatům se podařilo celé okresní kolo dokonce vyhrát, čímž si zajistila postup mezi krajskou elitu. 

Klání nejlepších jihočeských škol se konalo v Táboře o týden později a ani mezi nabitou konkurencí z celého Jihočeského kraje se žákyně z L. Kuby opravdu neztratily. Ba naopak, opět předvedly krásné výkony, a nakonec pro svou školu vybojovaly úžasné druhé místo!

fotogalerie