Rakouský Linec
Dne 17. prosince jsme navštívili rakouský Linec. Odjezd byl ráno v sedm hodin, na místo jsme dorazili okolo půl deváté. Jako první jsme se vydali do muzea budoucnosti ARS ELECTRONICA CENTER. Zde jsme viděli klavír vedený umělou inteligencí, 3D projekce, různé roboty a další technické zajímavosti. Z muzea jsme vyšli směrem do centra Lince. Cestou do města jsme přešli přes dlouhý Nibelungenbrücke (most), ze kterého byl krásný výhled na řeku Donau (Dunaj). Prošli jsme historické centrum Lince, viděli jsme i Forum Mozarthaus. Po obchůzce města jsme dostali rozchod, abychom se mohli podívat do různých obchodů a na vánoční trhy. Poté jsme vyšli k autobusu. Vyrazili jsme domů a kolem půl páté jsme se dostavili zpět ke škole.
Výlet se nám moc líbil!
Žákyně 8. třídy : Alexandra B., Nela C., Zoe D.