JIHOČESKÝ KNIHOMOL

Ve středu 24.4.2024 se naše škola již druhým rokem zapojila do čtenářské soutěže v německém jazyce – Jihočeský knihomol – Bücherwurm Südböhmen – pořádané Goethe centrem Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Porota zastoupena rodilými mluvčími z Rakouska i Německa a odborníky na mluvený projev hodnotila nejen správnou výslovnost, ale i plynulost a výraz přednesu z předem vybrané části knihy DAS DOPPELTE LOTTCHEN (v českém jazyce vydané pod názvem Luisa a Lotka) německého spisovatele Ericha Kästnera.

Žákyně 7. ročníku Veronika se velmi úspěšně utkala s příběhem o dvou dívkách – dvojčatech, které měly být rozvodem svých rodičů navždy rozděleny, ale naděje ve společný život ve čtyřech jim dokázala opět rodinu vrátit zpět.

Velice děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a přejeme ještě mnoho dalších úspěchů s německým jazykem.

Pavlína Outlá

Blanka Šmídová