Akce byla propojená s projektem stejného názvu, který připravuje Česká televize. Některé děti tento pořad z ČT znaly a věděly, co je v závěru týden před jarními prázdninami bude ve škole čekat.

     V pátek 3. března navštívila 4.A a 4.C paní lektorka ze společnosti, která se zabývá vzdělávacími aktivitami. Jejím úkolem bylo motivovat čtvrťáky k nejrůznějším pohybovým činnostem, které mohou vykonávat jak organizovaně v kroužcích, sportovních klubech nebo oddílech, tak individuálně na hřišti, doma, ve třídě.  Děti si například vyzkoušely cvik, který vede ke správnému držení těla a vědomému narovnání páteře. Je natolik nenáročný na prostředí, ve kterém ho provádíme,  že je možné ho cvičit třeba při čekání na autobusové zastávce, aniž by si toho kdokoliv jiný všimnul 😊 .

     V další části přednášky dostaly děti informace o zdravém životním stylu, jak by měl vypadat jejich denní režim, pitný režim, školní svačiny, jaká je ideální délka spánku pro děti mladšího školního věku,… Krátkou aktivitu si vyzkoušely i v pracovních skupinách.

     Na závěr lekce dostal každý žák dřevěnou skládačku, která by měla tuto návštěvu připomínat, ale také by měla děti aktivizovat k pohybu. „Hýbat se“ není až tak těžké, pokud si tyto činnosti naplánujeme do našeho denního rozvrhu a pokud je skutečně splníme.

Mgr.  Monika Theinerová

https://decko.ceskatelevize.cz/superja