Bezpečí dětí na internetu – program o kyberšikaně

Dobrý den Vážení rodiče,

rok od počátku pandemie a masivnímu nástupu dětí do online prostředí sledují odborné organizace výrazný nárůst rizik spojených s tím, že děti tráví výrazně víc času na internetu. Rodiče jsou mnohdy zaneprázdněni, školy se prevenci a vzdělávání kybernetické bezpečnosti nemohou tak systematicky věnovat.

Proto Vám nabízíme další možnost aktivně se zapojit do osvěty kolem bezpečného pohybu Vašich dětí na internetu. Posílám Vám odkaz na účast na promítání mezinárodně oceněného českého miniseriálu o kyberšikaně, #martyisdead, inspirovaného skutečnými událostmi, a následnou besedou s tvůrci, psychoterapeuty a adiktology.

Program je vhodný pro žáky od 13 let, učitele, rodiče a širokou veřejnost, které není téma dětského bezpečí na internetu lhostejné.

Vysílání a beseda proběhne v rámci konference IDC Security Forum, dne 17.3. od 13.00 na stránce marty.streamov.cz.

Proklikem na tyto stránky se dozvíte více a můžete se sami či s Vaším dítětem na daný miniseriál podívat a účastnit se i besedy, která bude následovat

Při této příležitosti bych ještě zmínila hodně diskutovaný dokument „V síti“ , který uvedla Česká televize ve středu. Dokument je možné si pustit na některých zařízeních zpětně. Tato verze je označená 15+, proto doporučuji nejdříve dokument shlédnout Vám rodičům a teprve poté shlédnout s vašimi dětmi s vhodným komentářem.

 

S pozdravem Skolková Hana

Metodik prevence

 

martyisdead – Wikipedie (wikipedia.org)  odkaz na miniseriál

#martyisdead – MALL.TV

IDC Security Forum odkaz na konferenci a proklik na webinář

IDC – #martyisdead (streamov.cz)  místo webináře