Mladý programátor 2022

Ve dnech 13.5. – 15.5.2022 se naši mladí programátoři účastnili finále soutěže „Mladý programátor“ , což je celostátní postupová soutěž 1 – 3 členných týmů v programování v jazyku Baltík a Scratch. Je určena pro žáky obou stupňů základních škol, víceletých gymnázií a dětí z organizací pracujících s dětmi.

Soutěž je v ČR zařazena v Seznamu přehlídek a soutěží MŠMT ve školním roce 2021/2022.

Páteční večer se soutěžící účastnili workschopů – na výběr bylo programování v jazyce C#,  základy práce s mikroprocesorem Arduino Uno, tvorba jednoduché animace pomocí stop motion, kreslení a modelování věcí pomocí 3D pera, stavba závodního auta v Lego Wedo, seznámení s robůtkem mTiny,  vytváření světů v počítačové hře Ylands EDU.

V sobotu po rozboru úloh soutěžící 3 hodiny programovali přesně podle zadání a po obědě jsme se všichni pěkně zapotili u šifrovací hry v blízkém okolí. Večer byl rozbor soutěžních úloh a posléze volný program – deskové hry nebo hry na PC.

V neděli se po společném fotografování všech účastníků konalo závěrečné slavnostní vyhodnocení za účasti lektora elektrotechnické fakulty ČVUT a sponzorů soutěže, pak už následovalo netrpelivě očekávané vyhlášení výsledků.
Všichni účastníci si odvezli hodnotné ceny a spoustu zážitků.

Nejvíce soutěžících jsme měli v kategorii nejmladších a všichni naši žáci se umístili velmi dobře.

Výsledky:
Kategorie A (1.-5.třída):

vynikající 3. místo tým Markéta Turečková (5.C) a Gabriela Turečková (2.C)
4.místo tým Matyáč Čížek (5.B) a Kryštof Kramár (5.C) – tento vým se umístil pouhé 0,2 bodu za 3. místem
5. místo  Pavel Hoda (3.C)
8.místo tým Daniel Čejka (4.A), Tomáš Petrů (4.A), Martin Cepák (4.C)
9. místo tým Natálie Bednářová (4.B), Klára Grupová (4.B)
11.místo tým Tadeáš Průcha (4.B), Tomáš Ondřej Klor (4.B)

Kategorie B (6. – 9. třída a odpovídající ročníky gymnázií):

12. místo Jan Slavětínský, Miloslav Suchý (7.A)

Kategorie C (Scratch – všechny ročníky):

16.místo Lukáš Sukdol (5.C)

Všem soutěžícím děkujeme za výbornou reprezentaci naší školy a madailistkám GRATULUJEME!!

fotogalerie 2