Po vyhraném krajském kole se dne 9.10.2018 družstvo chlapců vydalo do Opavy na republikové finále v atletickém čtyřboji. Školu reprezentovali: Adam Vender, Jiří Dolejší, Jan Novák, Ondřej Doucha, Zdeněk Šantrůček a náhradník Jakub Vaňata. Po dlouhé cestě a noci na internátě se i přes značnou nervozitu chlapci pustili druhý den do závodění.
Hned po první disciplíně, běhu na 60 m, jsme po součtu bodů obsadili celkové druhé místo. Jiří Dolejší i Adam Vender se dokonce se svými výkony umístili v první desítce jednotlivců.Nervozita ustoupila a chlapci se rozdělili na další disciplíny- hod kriketovým míčkem a vrh koulí. V celkovém pořadí jsme se malinko propadli na celkové 5.místo. V dalších disciplínách skoku dalekém a skoku vysokém se chlapcům opět dařilo, Adam Vender skončil v dálce na 3.místě výkonem 544 cm a Jiří Dolejší a Jan Novák zdolali výšku 158 cm. Před poslední disciplinou jsme byli na 4.místě se čtyřicetibodovou ztrátou na 3.místo. Rozhodující poslední disciplínou byl běh na 1000 m. Medaile byla blízko. Chlapci,stejně jako na krajském kole, do toho šli naplno. Ondřej Doucha doběhl v čase pod 3 minuty ( 4. nejlepší výkon) a Zdeněk Šantrůček za 3:02. Poté jsme netrpělivě čekali na přepočítávání bodů a vyhlášení výsledků. Bylo pro nás všechny krásným překvapením celkové 3.místo.To byl velký úspěch, zvláště když v ostatních družstvech škol byli atleti. Ani jeden z našich chlapců atletiku a dané disciplíny zvláště netrénuje. Těží jen ze svého talentu a fyzické přípravy z jiných sportů.
Všem závodníkům moc děkuji za jejich účast na závodech a medaili, kterou pro naši školu vybojovali.
Dále děkuji paní učitelce Švehlové, která jela do Opavy s námi.
Sportu zdar Skolková Hana

aktualizováno: 15.10. 2018      Fotogalerie