Protože jsme se letos ve vlastivědě věnovali nejstarším českým dějinám, vybrali jsme jako cíl školního výletu Zážitkový park Zeměráj v Kovářově u Milevska.

Tam děti postupně prošly slovanskou vesnicí, kde byly názorně seznámeny se způsobem života našich předků, jeden kilometr dlouhou stezkou naboso, prostorem imitovaného archeologického výzkumu s možností vyzkoušet si práci archeologů, prozkoumat jednotlivé objekty zaměřené na vzdělávací i herní činnost dětí (práce s buzolou, šipkové bludiště, velký kruhový labyrint, osada Hrejkov…), odpočinuly si ve stínu hospůdky s nabídkou občerstvení vyrobeného podle starodávných receptur, relaxovaly v přírodní odpočinkové zóně a samozřejmě si nakoupily nezbytné suvenýry.

Nejen z hovoru ale i ze spokojených výrazů na dětských tvářích bylo zřejmé, že se výlet dětem líbil a že si dnešní akci užily.

fotogalerie