Šest medailí z Mistrovství ČR v moderní gymnastice 2019

Jihočeské gymnastky z oddílu TJ METEOR pod vedením trenérky Moniky Bublíkové mají za sebou vrchol jarní závodní sezóny. Dne 1. a 2. června 2019 se konalo v Dubňanech Mistrovství moderní gymnastiky v základním a kombinovaném programu. Zde se utkaly pouze ty nejlepší gymnastky z jednotlivých oblastí z celé republiky. Za jižní Čechy se v sobotu na Moravu vydalo 14 českobudějovických gymnastek a v neděli 4.

Výsledky základního programu: V I.kategorii (ročník 2010-2011) nově bojovaly  za jihočeskou oblast  Simona Nováková 20.místo a Fialová Emma 22. Místo.

V II. kategorii (ročník 2008-2009) ve velmi silné konkurenci získala první bronzovou medaili pro jihočeský oddíl Marion Hirschová, Krýchová Nikola skončila na 16. místě a Tobiášová Ema na 18. místě.

Ve III. kategorii (ročník 2006-2007) svým suveréním výkonem oslnila porotu gymnastka Sára Mlčochová a získala pro oddíl a Jižní Čechy zlatou medaili a  titul Mistryně ČR.

Dále  vynikajícím  výkonem získala Matějková Barbora  bronzovou medaili – se stejným počtem bodů jako závodnice na 2. Místě  /zde musela rozhodnout vyšší dílčí známka/. Valhová Ester skončila na krásném 4. Místě o 15 setin bodu za medailovou pozicí!

IV. kategorii ( ročník 2003-2005) na plné čáře také vyhrála jihočeská oblast. Na prvním místě – Mistryní ČR se stala už poněkolikáté vynikající Klára Horká, 3. místo(bronz) vybojovala další naše výborná gymnastka Ilona Vavrochová, na krásném 8. místě skončila Ryjáčková Magda.

V.kategorie ( ročník 1998-2003) byla silně nadupaná, naše gymnastky bojovaly ze všech sil. I tak skončila těsně za medailovou pozicí na krásném 4. místě Hořínková Zuzana, Mikolášová Marika  na 5 . místě a Stejskalová Nikola na 10. místě.

V soutěži družstev získalo družstvo TJ METEOR pro Jižní Čechy  stříbrné medaile a titul 1. Vícemistryně ČR, 2. Družstvo TJ Meteor ČB získalo vynikající 4. Místo, 3 družstvo obsadilo 9. Místo z celkem bodovaných 25 družstev ČR!!!  Oddíl TJ Meteor se tak stal opět nejúspěšnějším oddílem ČR!!!

Výsledky kombinovaného programu: v tomto programu je hodně vysoká konkurence a je velice obtížné se dostat na přední příčky. Naše gymnastky se s tím i tak pěkně popraly a skončily po krásných výkonech v první polovině závodního pole.

I.kategorie (ročník 2010-1012) 11. místo Nella Kladrubská , II. kategorie (ročník 2008-2009)  9. místo Karolína Valhová, IV. kategorie (ročník 2003-2005)  7. místo Vanda Dorčáková,         V. kategorie (ročník 1998-2002)  8. místo Kristýna Radošová.

TJ METEOR veleúspěšně zakončil jarní sezónu a po zaslouženém prázdninovém odpočinku se s elánem vrhnou na tvorbu a nácvik společných skladeb pro podzimní sezónu.