Rybářský veletrh

Návštěva Jihočeského rybářského veletrhu

V pátek jsme s oběma kroužky navštívili Jihočeský rybářský veletrh.

Viděli jsme část doprovodného programu, nabídku rybářského oblečení, sonarů, kajaků, vybavení
do přírody a zastoupení všech rybolovných technik.

V gastro koutku byly v prodeji rybí a zvěřinové speciality ze studené i teplé kuchyně a nesmíme zapomenout na přednášky významných osobností rybářského světa.

Program nás velmi zaujal. Například trenažer se simulací sportovního rybolovu, na kterém si většina z nás vyzkoušela souboj s rybami různých druhů nás zaměstnal úplně nejdéle.

V jezírku se sladkovodními rybami jsme poznali naživo sumce, pstruha, lína nebo tolstolobika a i ryby, které třeba už známe z rybolovu. Kapra šupináče či lysce, amura, cejna, perlína, štiku a další. Byl to malý trénink pro nováčky před vánočním složením zkoušek.

K vidění byla také vědecká loď Ota Oliva i vědecká loď Booming boat. Malé představení historie chovu ryb v jižních Čechách. Mezi vystavovateli byla Střední škola rybářská a vodohospodářská Jakuba Krčína z Třeboně, Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, Český rybářský svaz, z. s., Jihočeský územní svaz aj.

Že nás krátká návštěva bavila i zaujala je vidět z fotogalerie.

Rád bych poděkoval starším žákům, že se ujali svých mladších spolužáků i mamince bratrů Cepákových za velkou pomoc.

Náš kroužek spolupracuje s MO č.2 Českého rybářského svazu, z.s., Jihočeského územního svazu, kterému tímto také děkujeme za podporu.