nový web BUĎ MISTR!

Rádi bychom Vám představili nový web BUĎ MISTR!, který nám společně může pomoci podpořit žáky ve studiu řemeslných oborů.
Video o řemeslných oborech

Řemesla zaznamenávají v posledních letech malý zájem žáků o jejich studium, což způsobuje nedostatek řemeslníků na trhu práce. Šikovných řemeslníků je dnes nedostatek a tak ten, který se rozhodne pro řemeslo, si vydělá nemalé peníze. Pokud se pak postaví na vlastní nohy, má velkou šanci vybudovat si firmu se solidním příjmem. Vyučit se řemeslníkem, totiž má v dnešní době budoucnost.

Jedním z cílů Jihočeské hospodářské komory je právě zvýšit povědomí o řemeslných oborech. Připravila proto projekt s názvem Podpora řemesel, který má svou značku BUĎ MISTR! i stejnojmenné webové stránky budmistr.cz.

Na těchto stránkách naleznete Vy, žáci i rodiče souhrnné informace na jednom místě.

Pro koho jsou stránky budmistr.cz.  určené?

pro žáky, kteří se rozhodují o svém povolání
pro rodiče, kteří hledají užitečné informace

Co se na stránkách budmistr.cz.dozvím?

konkrétní informace o osmi vybraných řemesel, která jsou perspektivní, a to jak z pohledu jejich studia, tak následného uplatnění:
zedník
tesař
pokrývač
instalatér
sádrokartonář
truhlář
klempíř
elektrikář
Co se naučím = jaké dovednosti a schopnosti získám
Kde mě to naučí = seznam učilišť v Jihočeském kraji
Co můžu dělat = kde najdu uplatnění
Kde najdu praxi a uplatnění? = seznam firem, kde můžeš praxi.
Jak si vedou ti, kteří se rozhodli řemeslo také dělat = zkušenosti konkrétních řemeslníků

V rámci podpory řemesel také pořádáme pilotní rodinný workshop TRUHLÁŘEM NA JEDEN DEN, kde si podle návodu děti s rodiči vytvoří dřevěný výrobek, který si také odnesou domů. Workshop s uskuteční 28. 3. v České Krumlově.