Berušky se jeden krásný červnový den vypravily do muzea na výstavu „Svět kostiček“. Na cestu se vydaly autobusem MHD, neboť jízda v něm je u dětí velice oblíbená. Jelikož jsme před začátkem výukového programu měli čas, zašli jsme se podívat na náměstí, kde jsme se ochladili vodou z kašny. Poté jsme již nedočkavě zamířili do muzea, kde už na nás čekala naše průvodkyně, která nás velmi jednoduchým a srozumitelným způsobem seznámila s historií Lega. Děti si ve skleněných vitrínách prohlédly hrady, zvířata, dopravní prostředky a mnoho dalších věcí, které byly všechny postaveny z drobných kostiček Lega. Nakonec děti měly možnost, postavit si vlastní zvířátko a prohlédnout si spoustu legových panáčků, které ještě nikdy neviděly. Výlet se nám opravdu povedl. Už nyní víme, že se do muzea příští školní rok opět vrátíme.

fotogalerie