ÚSPĚCHY GYMNASTEK METEOR

GYMNASTKY ČESKOBUDĚJOVICKÉHO METEORU SE STALY PO DLOUHÉ ZÁVODNÍ PAUZE NĚKOLIKANÁSOBNÝMI MEDAILISTKAMI A VÍCEMISTRYNĚMI ČESKÉ REPUBLIKY!!!

Vyvrcholením letošní podzimní sezony po dlouhé tréninkové i závodní pauze, bylo pro moderní gymnastky Mistrovství České Republiky v soutěži jednotlivkyň a družstev ZPMG a KPMG.  Pořadatelství bylo přiděleno moravským oddílům Gyta Kyjov a SKMG Břeclav.

Dvoudenní závodní klání, kterému předcházely 3 měsíce příprav, začalo v sobotu ve Sportcentru v Dubňanech základním programem a pokračovalo v neděli kombinovaným programem moderní gymnastiky.

Z  přeboru Jihočeské oblasti si postup na MČR vybojovalo celkem 22závodnic Budějovického Meteoru a pro většinu z nich bylo MČR premiérou.

Naše gymnastky se i po dvou letech „nezávodní“ činnosti dokázaly probojovat mezi špičku, získaly 2 stříbrné a jednu bronzovou medaili a jako družstvo zastupující Jižní Čechy se v silné konkurenci staly vícemistryněmi ČR!

MČR ZÁKLADNÍ PROGRAM

V základním programu soutěžilo celkem 25 družstev z jednotlivých oblastí – krajů.

Jižní Čechy zastupovala 4 družstva  složená ze závodnic Meteoru ČB /15/ a GSK Tábor/1/.

V I. kategorii, která byla výkonnostně hodně vyrovnaná, se o velký úspěch postarala Sofie VESECKÁ, pro kterou to byl vůbec první start na MČR. Předvedla krásně obě sestavy a obsadila úžasné 2. Místo, když ve shodném zisku bodů (23,45) s pražskou závodnicí Maletovou, sestoupila na druhou příčku jen díky nižší dílčí známce.

1. kategorie přinesla Meteoru bronzovou medaili o kterou se zasloužila svým vyrovnaným výkonem Freesia May Suchý – také nováček soutěže.

Ve III. kategorii jsme měly několik výborných závodnic, ale drobné chyby v provedení je odsunuly z medailových pozic – přesto nepopulární „bramborovou“  si odvezla Natálie Svobodová – opět se stejným ziskem bodů se 3.Divišovou a opět rozhodla pouze nižší dílčí známka. Krásné 6. Místo získala Nikola Krýchová a v první desítce skončila i 8. Marion Hirschová.

Ve IV. kategorii jsme se opět dočkaly radosti a slávy, když stříbrnou medaili získala naše medailová stálice Ilona Vavrochová, její oddílovou kolegyni Magdu Ryjáčkovou vyřadil z boje o medaili uzel na stuze.

V V. kategorii jsme naopak jedno medailové místo ztratily po pádu náčiní zkušené závodnice Nikoly Stejskalové, která v pohárových soutěžích letošního podzimu získala několik medailí.

Největším úspěchem pak byl pro Jihočešky závod družstev – kdy družstvo ve složení Vesecká Sofie, Suchý Freesia May, Svobodová Natálie, Vavrochová Ilona a Stejskalová Nikola – všechny závodnice MG METEOR České Budějovice – získalo s přehledem 2. Místo – a titul  vícemistryně ČR pro rok 2021!!!

MG Meteor se stal společně s SKMG Stodůlky Praha nejúspěšnějším oddílem  MČR!