mezinárodní studentský soutěžní projekt
V Národní technickém muzeu si ve dnech 22. – 23. června podaly ruce nostalgické staré technologie s těmi moderními. Mezi historickými lokomotivami, z nich jedna vozila i prezidenta T.G.Masaryka, byla postavená překážková dráha 4×4 LandRover ve školách, na které se proháněly modely soutěžních týmů letošního národního finále.

Jako každý rok musely týmy v národním finále prokázat znalosti a dovednosti nejen konstrukční, ale také marketingové a prezentační. Přísné poroty neodpustily soutěžním týmům jedinou chybu a tak se při obhajobách členové týmů občas velmi zapotili při otázkách porotců.

Naši žáci obsadili 1. a 3. místo v národním finále soutěže

žákyně Hilšerová Anna ze 6.B (1.místo s týmem Fireboys z VOŠ a SPŠ automobilní a technické České Budějovice) a žáci Fiedler Karel, Haymann Matěj, Heller Michal, Novotný Michal ze 7.C s týmem SonicSpeed z VOŠ a SPŠ automobilní a technické z Českých Budějovic.

web soutěže