Dne 14.2.2019 se žáci 6.tříd vydali na návštěvu Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Exkurze byla zaměřena jak na fyziku, tak i na přírodovědu. Všichni žáci se rozdělili do pěti 15ti členných skupin a postupně se střídali v laboratořích a na jednotlivých stanovištích. Žáci mohli vidět elektronový mikroskop a práci s ním, fotky pořízené tímto mikroskopem ( klíště, blechu, veš, mol šatní, líhnoucí se klíště…), dále laser, plazmu. V biochemii si  pod  mikroskopem prohlédli proteiny.  V laboratoři fyziky a optiky si mohli vyzkoušet zapojit jednoduché obvody.
O přestávce byla venku ukázka létání s dronem, se kterým probíhá mapování kůrovců na Šumavě a jsou prováděny výzkumy po celém světě.Účastníkům bylo vysvětleno ovládání, využití a mohli si i sami létání vyzkoušet. Největší úspěch měla zvuková  laboratoř. Zde se žáci dozvěděli, jak se vlastně nahrávají písničky známých zpěváků. Sami si zazpívali na mikrofony naši hymnu a zkoušeli ji doplňovat různými efekty. Ze zoologie viděli zástupce plazů, hmyzu i činčilu. Některá zvířata si mohli i pohladit a nakrmit.
Veškeré ukázky byly vhodně komentovány a přizpůsobeny věku dětí.
Žáci i přítomní pedagogové byli z exkurze velmi nadšeni, byla  velice zajímavá a interaktivní. Chtěla bych proto i touto cestou poděkovat panu Ing. Ptáčkovi, který byl tak laskav a celou exkurzi nám umožnil a do detailů naplánoval. Ještě jednou velké díky.