Projekt EDISON 2019 právě probíhá
Naše škola se již popáté stala součástí projektu Edison. V pondělí 11. února jsme ve škole přivítali šest studentů z Indonésie, Číny, Brazílie, Turecka, Ruska a Taiwanu.
Zajímavé prezentace, ve kterých stážisté představují dětem svoji zemi, probíhají pochopitelně v angličtině. Nechybí ani zvídavé otázky našich žáků k tématu. Fira, Kat, Victoria, Ilayda, Julia a Darren nám rádi a trpělivě odpovídají.
Kluci a děvčata, kteří chtějí komunikovat anglicky i po škole, mohou využít příležitosti a setkat se s našimi hosty po vyučování – v úterý na exkurzi v Budvaru a ve čtvrtek při hraní bowlingu v Cinestar. Také jsme studentům ukázali českobudějovickou radnici a vystoupali s nimi na Černou věž.
Celou akci uzavře v pátek v tělocvičně kulturní trh – Global Village, kde budou mít žáci poslední možnost pohovořit si se studenty. Moc se těšíme na „stánky“ stážistů. I my chystáme český „stánek“ a důstojné rozloučení s novými přáteli.